free counters

Aktualności

Jak Lechia nie może, to sędzia pomoże

• autor: Wiktor, 2021-06-12 19:21

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza w skandalicznych okolicznościach przegrali z Lechią Dzierżoniów 2:3 (1:1). Przyjezdni zwycięskiego gola zdobyli w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry po karnym "z kapelusza". Z takim poziomem gry goście może rozgrywki ligowe wygrają, może nawet arbitrzy przepchają ich przez baraże, ale jeżeli w III lidze będą polegać tylko na takiej pomocy, to spadną z niej z większym hukiem, aniżeli świdnicka Polonia.

Jeszcze na początku wspomnijmy o żenującym poziomie kultury gry zawodników Lechii, którzy w 80. minucie chcieli zdobyć gola po tym, jak oławianie wybili futbolówkę na aut, bo jeden z Czarno-biało-zielonych leżał kontuzjowany na boisku. Szkoda tylko, że nie obróciło się to przeciwko Lechistom, bo po przechwycie w tej samej akcji oławianie zmarnowali doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie.

Z kronikarskiego obowiązku dodamy (choć to chyba oczywiste dla wszystkich), że kibiców Lechii na meczu pojawiło się dokładnie 0.

Mecz rozpoczął się w ulewnym deszczu, a w tych warunkach zdecydowanie lepiej odnajdowali się przyjezdni, którzy od razu ruszyli do ataku. Moto-Jelcz przez pierwsze dwadzieścia minut nie potrafił zbudować żadnej akcji, a Lechia już w 7. minucie wyszła na prowadzenie, gdy strzał z dystansu Knyrka w rzęsistym deszczu przełamał rękawicę Florczyka. Po ustaniu opadów oławianie zdecydowanie uporządkowali grę i stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji. Strzał z linii pola karnego Skorłutowskiego ledwo wyciągnął bramkarz, a po kilku dośrodkowaniach w polu karnym gości robiło się groźnie. Dzierżoniowianie jednak nie pozostawali dłużni i również kilkukrotnie zagrażali bramce Florczyka. W końcu jednak w 42. minucie Jakub Mańkowski zagrał idealną prostopadłą piłkę do Gałaszewskiego, ten wpadł w pole karne i ku uciesze oławskich kibiców wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki Lechii.

Druga połowa to wciąż wyrównane spotkanie i wymiana ciosów pomiędzy zespołami. W 59. minucie goście wyszli z kontrą po tym, jak ewidentnie na połowie przeciwnika podcięty został Michał Gałaszewski. Sędzia faulu nie odgwizdał, a Zatwarnicki ładnym strzałem zza pola karnego pokonał Florczyka (piłka odbiła się jeszcze od słupka). W 65. minucie Gałaszewski wygrał pojedynek siłowy z przeciwnikiem i wychodził sam na sam z bramkarzem, ale tym razem sędzia postanowił odgwizdać przewinienie naszego napastnika, co było już kolejną oznaką farsy, którą arbitrzy dziś odgrywali, bo o faulu nie było w tej sytuacji mowy. W 80. minucie po zagraniu Musiała zawodnik Lechii zagarnął piłkę ręką w polu karnym, czego nie zauważyć już się nie dało - sędzia wskazał na jedenasty metr, a Telatyński bez problemów pokonał golkipera. W jednej z kolejnych akcji zawodnik MJO padł na boisku po starciu z przeciwnikiem, a będący w posiadaniu piłki oławianie wybili ją na aut. Po udzieleniu pomocy piłkarzowi KS-u goście wznawiali grę wrzutem z autu i jeszcze raz podkreślili swój poziom kultury, nie oddając piłki i próbując wyprowadzić atak. Oławianie po chwili przejęli piłkę i z kontrą popędził Krzysztof Telatyński, który nie wykorzystał doskonałej sytuacji i strzelił w środek bramki. Sędzia doliczył pięć minut, a już po doliczonym czasie goście wyprowadzili atak, który powstrzymał Tomasz Watrał. Jakimś cudem przy interwencji "Kromy" sędzia dopatrzył się faulu i wskazał na jedenastkę, którą na gola zamienił Chrapek.

MOTO-JELCZ OŁAWA - LECHIA DZIERŻONIÓW 2:3 (1:1)
BRAMKI: Michał Gałaszewski 42, Krzysztof Telatyński 80 (k) - Jakub Knyrek 7, Mateusz Zatwarnicki 59, Patryk Chrapek 90+9 (k)

MOTO-JELCZ OŁAWA: 1. Radosław Florczyk - 93. Kamil Dołgan kapitan ??ta kartka7. Jakub Mańkowski4. Krzysztof Waliś10. Mateusz Prusak ??ta kartka - 5Jakub Skorłutowski (79, 17. Tomasz Watral ??ta kartka), 6. Bartłomiej Płomiński ??ta kartka- 99. Bartłomiej Musiał11. Michał Pluciński (89, 3. Artur Gancarczyk), 18. Mateusz Dobkowski kontuzja (36, 17. Krzysztof Telatyński) - 77Michał Gałaszewski (79, 23. Jakub Kulczycki).

Żółte kartki: Prusak, Płomiński, Watral (za faule), Dołgan (krytyka orzeczeń sędziego).