free counters

Aktualności

Czyste konto i zwycięstwo w Oławie!

• autor: Wiktor, 2020-11-14 15:53

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza bez większych problemów uporali się z Pogonią Pieszyce i wygrali 6:0 (4:0). Hat-tricka skompletował Janusz Gancarczyk, dwa gole dołożył Krzysztof Gancarczyk, a jedno debiutanckie trafienie dołożył 16-letni Michał Pluciński.

Moto-Jelcz już od pierwszych minut "siadł" na przeciwniku. Po czterech minutach po serii rzutów rożnych piłka dwukrotnie obiła poprzeczkę bramki Pogoni. W 5. minucie Janusz Gancarczyk był faulowany w polu karnym, a sędzia bez najmniejszych wątpliwości wskazał na 11. metr. Karnego na gola pewnie zamienił Krzysztof Gancarczyk. W 13. minucie Krzysztof zagrał do brata Janusza, a ten został podcięty na skraju pola karnego. Sędzia znów wskazał na "wapno", a Krzysztof Gancarczyk znów bardzo pewnie wykonał karnego i prowadziliśmy 2:0. Chwilę później mogło być 3:0, gdy po świetnej wrzutce Artura Gancarczyka głową strzelał jego brat Janusz, ale tym razem dobrze interweniował bramkarz. Oławianie dominowali, a goście w żaden sposób nie zagrażali naszej bramce. W 28. minucie Janusz Gancarczyk zagrał piłkę do Michała Plucińskiego, który świetnie urwał się obrońcy, popędził kilkadziesiąt metrów, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Pluciński został - w wieku 16 lat i 11 dni - jednym z najmłodszych strzelców ligowego gola w historii MJO. W 37. minucie po dwójkowej akcji Krzysztofa i Janusza Gancarczyków ten drugi uderzył z pola karnego w słupek bramki Pogoni. Trzy minuty później było już jednak 4:0, bo Janusz Gancarczyk skarcił wychodzącego z bramki golkipera, lobując go.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. W 54. minucie Janusz Gancarczyk wykorzystał świetne podanie ze środka pola i strzelając obok bramkarza podwyższył na 5:0. W 71. minucie J. Gancarczyk skompletował hat-tricka. Po wymianie podań z bratem Krzysztofem lekko podciął piłkę nad interweniującym bramkarzem i ustalił wynik spotkania na 6:0.

MOTO-JELCZ OŁAWA - POGOŃ PIESZYCE 6:0 (4:0)

BRAMKI: Krzysztof Gancarczyk 5 (k), 13 (k), Michał Pluciński 28, Janusz Gancarczyk 40, 54, 71.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 1. Radosław Florczyk ??ta kartka (75, 12. Bartosz Lubecki) - 93. Kamil Dołgan, 13. Jakub Skorupa ??ta kartka16. Tomasz Watral kapitan3. Artur Gancarczyk - 9Karol Nikodem (65, 27. Rafał Kohut ??ta kartka)11. Michał Pluciński bramka (55, 17. Krzysztof Telatyński), 4. Krzysztof Waliś, 8Krzysztof Gancarczyk bramkabramka, 18. Mateusz Dobkowski (65, 19. Adrian Gelles) - 15. Janusz Gancarczyk bramkabramkabramka (72, 23. Jakub Kulczycki).