Moto Jelcz Oława - strona oficjalna

Strona klubowa
  • Wspieraj Moto-Jelcz Oława! Nr konta: 10 9585 0007 2004 0000 1918 0001. Dane do przelewów z zagranicy: IBAN: PL, Swift code (BIC): GBW CPLPP
  •        

1% PODATKU DLA NIKOLI

 

Logowanie

Buttony

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 11 gości

dzisiaj: 733, wczoraj: 1844
ogółem: 9 928 287

statystyki szczegółowe

FORUM MJO

Kliknij na button

Odwiedzający

 free counters 

Aktualności

Kuriozalna kara dla klubu

  • autor: Marecki1973, 2020-10-15 18:09

Komisja Dyscyplinarna Dolnośląskiego ZPN Podokręg Jelenia Góra postanowiła ukarać nasz klub karą finansową 1000 zł oraz zakazać zorganizowanych wyjazdów kibiców MJO na mecze wyjazdowe do końca 2020 r.

Jak czytamy w uzasadnieniu (patrz zdjęcie pisma w tej sprawie), karę finansową nakłada się na klub Moto-Jelcz Oława, za brak bezpieczeństwa (!) na stadionie, czyli za to, że kibice MJO wnieśli na mecz alkohol oraz race. Przypominamy panom z komisji, że za bezpieczeństwo, a więc za to co i kto wnosi na stadion podczas meczu, odpowiada organizator zawodów, czyli w tym przypadku klub z Wielkiej Lipy. Kto był na tym meczu, to doskonale widział, że w trakcie wchodzenia na "trybunę" kibiców gości nie było jakiejkolwiek kontroli kto i co wnosi. Na meczu nie było żadnych służb porządkowych - poza policją, które by sprawdzały czy kibice (także miejscowi) nie wnoszą niebezpiecznych przedmiotów na mecz. Policja także nie wykazała zainteresowania tym co kto wnosi na mecz.

W tym miejscu kilka słów o "trybunie" dla kibiców gości na stadionie w Wielkiej Lipie... Obiekt ten jest w fatalnym stanie technicznym i stanowi zagrożenie dla osób tam przebywających. W trakcie meczu pod kilkoma osobami zapadł się podest trybuny i osby te przewróciły się. W jednym przypadku osoba która upadła na skutek zapadnięcia się podestu doznała bolesnego otarcia nogi. Na tej trybunie w trakcie meczu przebywały także kobiety oraz dzieci z Oławy! Ponadto trybuna ta w żaden sposób nie jest ogrodzona i może na nią wejść jakakolwiek postronna osoba z zewnątrz.

Jeszcze dziwniejszym powodem kary finansowej dla naszego klubu jest fakt, że kibice MJO kierowali w kierunku policji wulgarne epitety oraz zachowywali się w sposób arogancji w stosunku do policji... Panowie z Komisji Dyscyplinarnej - ogarnijcie się! Jak można karać finansowo klub za to, że któryś z kibiców naubliżał policjantowi. Tym bardziej, że jak czytamy w piśmie Komisji Dyscyplinarnej, policja potrafiła zidentyfikować oraz ukarać osoby które kierowały epitety w kierunku funkcjonariuszy (jeden mandat i dwa wnioski do sądu).

Podsumowując - Komisja Dyscyplinarna DZPN Podokręg Jelenia Góra nie popisała się. Ukarała klub Moto-Jelcz Oława za rzeczy, na które klub nie ma żadnego wpływu: bezpieczeństwo na nie swoim obiekcie oraz niekulturalne zachowanie (niektórych) kibiców MJO.

Pismo w sprawie nałożenia kary na klub:

Kibice MJO w Wielkiej Lipie:

Zdjęcie powyżej: Krzysztof Andrzej Trybulski

Zdjęcie powyżej: Krzysztof Andrzej Trybulski

...


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [522]
 

autor: ~Uuu 2020-10-15 19:24:59

avatar Ale jaja, jak można takie pastwisko dopuścić do ligi.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

STRONA OFICJALNA

Kliknij na button

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

AKS StrzegomMoto-Jelcz Oława
AKS Strzegom 2:0 Moto-Jelcz Oława
2020-11-21, 13:30:00
Mecz bez udziału publiczności
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 20

Wyniki

Ostatnia kolejka 19
Piast Nowa Ruda 0:1 Bielawianka Bielawa
Lechia Dzierżoniów 4:2 Sokół Wielka Lipa
GKS Mirków/Długołęka 1:5 Polonia Trzebnica
Orzeł Ząbkowice Śląskie 3:1 MKP Wołów
LKS Bystrzyca Górna 2:3 Mechanik Brzezina
Orzeł Prusice 2:3 Nysa Kłodzko
Pogoń Pieszyce 1:2 Orzeł Lubawka
AKS Strzegom 2:0 Moto - Jelcz Oława
Piast Żerniki (Wrocław) 3:1 Unia Bardo

Współpraca