free counters

Aktualności

Złoty gol Kefira!

• autor: Wiktor, 2020-09-26 13:28

W meczu na szczycie IV ligi piłkarze oławskiego Moto-Jelcza pokonali Bielawianką Bielawa 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył w 56. minucie Bartłomiej Musiał, który wykorzystał świetne podanie Mateusza Prusaka. Ten bratobójczy pojedynek - w szczególności w pierwszej połowie - odbywał się w ekstremalnie trudnych warunkach, bo od nocy w Oławie padał deszcz, a właśnie na pierwszą część gry przypadły najintensywniejsze opady. Podopieczni Jarosława Fliśnika przewodzą ligowej tabeli przynajmniej do końca spotkania pomiędzy AKS-em Strzegom a Lechią Dzierżoniów (początek o 16).

Aktualizacja (18.00): Lechia wygrała w Strzegomiu 3:2 i objęła prowadzenie w tabeli.

Umiejętności piłkarskie w pierwszej części gry odgrywały naprawdę małą rolę. Ulewny deszcz uniemożliwiał normalne konstruowanie akcji, a przebiegiem gry rządził przypadkiem. W 11. minucie po zamieszaniu pod naszą bramką jeden z piłkarzy BKS-u uderzył w słupek. Chwilę później kąśliwy strzał Janusza Gancarczyka z dystansu na raty wybronił Michalski. W 35. minucie Krzysztof Gancarczyk uderzył w stronę bramki, piłka trafiła w plecy jednego z bielawian i leciała wprost w okno bramki Bielawianki, ale w ostatniej chwili futbolówkę wybił bramkarz. Jeszcze w 42. minucie po centrostrzale Mateusza Prusaka z rzutu rożnego piłka niemal przekroczyła linię bramkową, ale znów w ostatniej chwili wybił ją golkiper.

W przerwie deszcz trochę zelżał, a pod koniec drugiej części gry niemal ustał. To pozwoliło na nieco mniej loteryjną grę, jeżeli tak nazwać można mecz, w którym piłka kilkukrotnie zatrzymywała się w kałużach.

W 56. minucie przesunięty w przerwie na lewą stronę obrony Mateusz Prusak zagrał fantastyczną piłkę do wychodzącego na wolne pole Bartłomieja Musiała. "Kefirowi" zadanie chciał utrudnić bramkarz, który wybiegł na kraniec pola karnego, ale skrzydłowy MJO skarcił Michalskiego, lobując go i wyprowadzając Czarno-biało-zielonych na prowadzenie! W 62. minucie z lewej strony naszego pola karnego strzelał zawodnik Bielawianki, a piłka odbiła się od poprzeczki, słupka i na całe szczęście wróciła do gry. W 80. minucie mocny strzał J. Gancarczyka z dystansu "wypluł" Michalski, a biegnący do dobitki Kulczycki był minimalnie wolniejszy od bramkarza BKS-u. W 82. minucie bielawianie po raz kolejny obili słupek naszej bramki. Centro-strzał z lewej strony boiska przeleciał nad głowami wszystkich zawodników i zatrzymał się na słupku bramki Florczyka. Do końca spotkania wynik się utrzymał i to oławianie mogli świętować. Dzięki zwycięstwie nad Bielawianką, Moto-Jelcz jest jedynym niepokonanym zespołem w lidze.

MOTO-JELCZ OŁAWA - BIELAWIANKA BIELAWA 1:0 (0:0)
BRAMKA: Bartłomiej Musiał 56.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 1. Radosław Florczyk - 93. Kamil Dołgan7. Jakub Mańkowski kontuzja (33, 13. Jakub Skorupa), 16. Tomasz Watral kapitan6. Bartłomiej Płomiński kontuzja (46, 19. Adrian Gelles ??ta kartka) - 5. Jakub Skorłutowski - 9. Karol Nikodem (71, 17. Krzysztof Telatyński ??ta kartka), 8. Krzysztof Gancarczyk10. Mateusz Prusak ??ta kartka99. Bartłomiej Musiał bramka (77, 23. Jakub Kulczycki) - 15. Janusz Gancarczyk.

BIELAWIANKA BIELAWA: 12. Michał Michalski - 2. Paweł Kuśmierek, 5. Adrian Morasz kapitan, 6. Mateusz Peroński (77, 11. Maciej Rakoczy), 7. Marcin Buryło, 9. Bartłomiej Cegiełka, 10. Adam Bońkowski (65, 8. Dawid Wasilewski ??ta kartka), 13. Adrian Niewiadomski ??ta kartka, 15. Piotr Pietkiewicz ??ta kartka, 17. Paweł Słonecki kontuzja (64, 87. Mateusz Kuriata), 19. Patryk Drożyński.

Żółte kartki: Prusak, Telatyński, Gelles (wszyscy za faule) - Niewiadomski, Wasilewski (faule), Pietkiewicz (niesportowe zachowanie).