free counters

Aktualności

Jedenaste z rzędu zwycięstwo w Oławie!

• autor: Wiktor, 2019-11-02 16:29

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza na boisku przy ul. Sportowej wciąż spisują się bezbłędnie. Czarno-biało-zieloni pokonali dziś Wiwę Goszcz 3:0 (1:0), odnosząc tym samym jedenaste z rzędu ligowe zwycięstwo na własnym boisku. Gole zdobywali Kamil Dołgan, Janusz Gancarczyk i Mateusz Prusak.

Wynik spotkania wskazuje, że była to kolejna łatwa przeprawa, ale nie do końca tak było. Oławianie mieli dzisiaj sporo problemów ze skutecznością w ataku i dokładnością podań, co spowodowało, że przyjezdni mieli kilka bardzo dobrych sytuacji do strzelenia gola, ale na nasze szczęście ich problemy ze skutecznością były znacznie bardziej poważne, niż nasze.

Już w 6. minucie oławianie mogli prowadzić 1:0, ale Mateusz Prusak po wrzutce Mateusz Dobkowskiego uderzył z bliska wprost w bramkarza. W 25. minucie bardzo groźny strzał z dystansu oddał jeden z przyjezdnych. Piłka leciała przy samym słupku bramki Florczyka, na dodatek odbiła się tuż przed naszym golkiperem, który jednak zachował czujność i popisał się świetną interwencją. W 31. minucie bardzo dobry strzał z dystansu oddał Krzysztof Waliś, ale futbolówka odbiła się od wewnętrznej części słupka Rogali. Do piłki najszybciej dopadł 17-letni Marcin Petyniak, ale niestety - zamiast zdobyć swoją debiutancką ligową bramkę, trafił w drugi ze słupków pustej wówczas bramki. Co się odwlecze, to nie uciecze. Dosłownie chwilę później świetną wrzutką lewą nogą popisał się Mateusz Dobkowski, a piłkę do bramki wpakował głową kompletnie niepilnowany Kamil Dołgan. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

W 48. minucie fatalne podanie jednego z naszych obrońców doprowadziło do ogromnego zamieszania pod bramką MJO. Sytuację starał się ratować Radosław Florczyk, który wyszedł przed pole karne i próbował odebrać piłkę przeciwnikowi. Choć interwencja z trybun wyglądała dość nieporadnie, to jednak okazała się skuteczna. Piłkarze Wiwy albo przestraszyli się naszego bramkarza, albo sami nie wiedzieli, co się dzieje i koniec końców nawet nie zdołali oddać strzału na opuszczoną bramkę. W 55. minucie bardzo groźny atak przeprowadzili oławianie. Mateusz Dobkowski wrzucił z lewej strony do niepilnowanego Janusza Gancarczyka, który przyjął piłkę i za długo zwlekał ze strzałem, co wykorzystał blokujący go obrońca. W 64. minucie z lewej strony boiska sfaulowany został Krzysztof Waliś, a do piłki podszedł Janusz Gancarczyk. Oławianin posłał piłkę nad murem w stronę bliższego słupka i choć wydawało się, że golkiper gości piłkę bez problemów sparuje, to ta wpadła do bramki pod jego ręką i Moto-Jelcz prowadził już 2:0. Chwilę później goście zdobyli gola kontaktowego po rzucie rożnym, jednak sędzia odgwizdał faul na jednym z naszych defensorów. W 79. minucie na lewym skrzydle świetnie zachował się Damian Makowski, który minął obrońcę i wystawił piłkę nadbiegającemu z drugiej strony Mateuszowi Prusakowi. "Mały" dopełnił dzieła pakując piłkę do pustej bramki. W 83. minucie powinno być 4:0. Janusz Gancarczyk zgrał piłkę głową do Marcina Mazura, który wpadł w pole karne i idealnie dograł Prusakowi, który tym razem fatalnie spudłował. Kolejną stuprocentową sytuację oławianie zmarnowali w 89. minucie. Adrian Gelles zagrał na wolne pole do Janusza Gancarczyka, który mając mnóstwo czasu popędził w stronę bramki i niestety w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza.

MOTO-JELCZ OŁAWA - WIWA GOSZCZ 3:0 (1:0)
BRAMKI: Kamil Dołgan 32, Janusz Gancarczyk 64, Mateusz Prusak 79.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 24. Radosław Florczyk - 8Marcin Petyniak (76, 9. Karol Nikodem), 93. Kamil Dołgan bramka16. Tomasz Watral kapitan94. Marcin Mazur - 5Jakub Skorłutowski (70, 21. Kasper Morawski), 4Krzysztof Waliś ??ta kartka (88, 22. Michał Żurawski) - 10. Mateusz Prusak bramka, 17. Krzysztof Telatyński (86, 19. Adrian Gelles), 18. Mateusz Dobkowski (57, 11. Damian Makowski) - 15. Janusz Gancarczyk bramka.

WIWA GOSZCZ: 93. Kacper Rogala - 2. Dariusz Śląski ??ta kartka, 23. Tomasz Sitek kapitan, 8. Mateusz Żak (76, 6. Adam Szczypkowski), 9. Adrian Dąbrowski ??ta kartka, 10. Mateusz Moskwa, 11. Piotr Kotwa (87, 24. Kamil Szturyło), 14. Filip Szczypkowski, 17. Jakub Wojciechowski (57, 7. Paweł Kubot), 22. Rafał Mikła, 25. Maciej Cybulski.

Żółte kartki: Waliś (niesportowe zachowanie) -  Śląski (faul), Dąbrowski (niesportowe zachowanie).

Sędziował: Filip Paszczyk (Kłodzko).

[TABELA]

WYNIKI 13. KOLEJKI IV LIGI DOLNOŚLĄSKIEJ GR. WSCHODNIEJ:
Pogoń Pieszyce - Bielawianka Bielawa 1:2
Piast Żerniki (Wrocław) - Polonia Trzebnica 2:2
Piast Nowa Ruda - Polonia Świdnica 0:4
przez zamieszki na trybunach w Nowej Rudzie opóźniono rozpoczęcie drugiej połowy, a później przerwano grę w trakcie drugiej połowy
Lechia Dzierżoniów - Sokół Marcinkowice 3:2
Orzeł Prusice - Sokół Wielka Lipa 3:2
GKS Mirków/Długołęka - Unia Bardo 3:2
Moto-Jelcz Oława - Wiwa Goszcz 3:0