free counters

Aktualności

Oławska twierdza!

• autor: Wiktor, 2019-10-19 17:26

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza odnieśli dziesiąte z rzędu ligowe zwycięstwo na własnym boisku! Tym razem oławianie nie pozostawili złudzeń rywalom z Bystrzycy Górnej, wygrywając z LKS-em aż 6:0. Po dwa gole w tym spotkaniu zdobyli Krzysztof Telatyński i Janusz Gancarczyk, a po jednym trafieniu dołożyli Jakub Skorłutowski i Karol Nikodem. Czarno-biało-zieloni wskoczyli na 3. miejsce w tabeli, a do 2. Sokoła Wielka Lipa tracą trzy oczka. Lider ze Świdnicy utrzymał nad nami sześciopunktową przewagę, wygrywając w Pieszycach 1:0.

Oławianie dzisiejsze spotkanie rozpoczęli idealnie, bo już w 4. minucie rzut rożny z prawej strony boiska egzekwował Mateusz Prusak, który dośrodkował wprost na nogę nieupilnowanego Jakuba Skorłutowskiego. Ten nie miał większych problemów z umieszczeniem w piłki w siatce i było 1:0 dla MJO. Po zdobytym golu nastąpiła chwila dekoncentracji i przez jakiś czas oławianie nie mogli sobie stworzyć dogodnej sytuacji bramkowej. Dodatkowo w 21. minucie kompletnie niepilnowany Aleksander Olejko po uderzeniu piłki głową obił słupek bramki Radosława Florczyka. Ta sytuacja nieco ocuciła podopiecznych Jarosława Fliśnika, którzy do przerwy potrafili podwyższyć prowadzenie. W 42. minucie indywidualną akcję na prawym skrzydle przeprowadził Krzysztof Telatyński, który zakończył to mocnym uderzeniem na dalszy słupek i pokonał Kacpra Szczepaniuka.

W drugą połowę oławianie weszli z mocnym rozpędem. W 49. minucie po zamieszaniu w polu karnym Dołgan zagrał do Telatyńskiego, a ten obrócił się z obrońcą na plecach i mocnym strzałem z bliskiej odległości po raz drugi pokonał Szczepaniuka. W 55. minucie lewym skrzydłem przedarł się Mateusz Dobkowski i idealnym dośrodkowaniem obsłużył Janusza Gancarczyka, który bez najmniejszych problemów podwyższył na 4:0. Niespełna pięć minut później jeden z obrońców LKS-u zagrał wprost pod nogi Gancarczyka, który od razu ruszył w stronę bramki, minął golkipera gości i wpakował futbolówkę do pustej bramki. W 76. minucie Janusz Gancarczyk, zakładając dziurę obrońcy popisowo ograł go przy linii końcowej i dośrodkował wprost na nos do Krzysztof Walisia, którego strzał głową wylądował na słupku. Do piłki dopadł jednak Karol Nikodem i z bliska zapakował ją do siatki, ustalając wynik spotkania na 6:0.

MOTO-JELCZ OŁAWA - LKS BYSTRZYCA GÓRNA 6:0 (2:0)
BRAMKI: Jakub Skorłutowski 4, Krzysztof Telatyński 42, 49, Janusz Gancarczyk 55, 59, Karol Nikodem 76.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 1. Radosław Florczyk - 8. Marcin Petyniak ??ta kartka (67, 99. Bartłomiej Musiał ??ta kartka), 93. Kamil Dołgan, 13Jakub Skorupa94. Marcin Mazur (83, 2. Jakub Buczkowski) - 4. Krzysztof Waliś ??ta kartka, 5. Jakub Skorłutowski bramka (59, 21. Kasper Morawski) - 10. Mateusz Prusak (59, 9. Karol Nikodem bramka), 17. Krzysztof Telatyński bramkabramka (64, 19. Adrian Gelles), 18. Mateusz Dobkowski (64, 11. Damian Makowski) - 15. Janusz Gancarczyk kapitan bramkabramka.

LKS BYSTRZYCA GÓRNA: 12. Kacper Szczepaniuk - 3. Filipe Guilherme da Silva, 4. Krzysztof Grandys, 7. Eryk Klemiński, 8. Łukasz Żygadło, 11. Maciej Mazanka, 17. Sebastian Ryś, 18. Łukasz Somala kapitan, 19. Kamil Bezgłów, 10. Aleksander Olejko, 21. Michał Somala.

Żółte kartki: Petyniak, Skorłutowski, Musiał (wszyscy za faule).