free counters

Aktualności

Nokaut!

• autor: Wiktor, 2019-09-28 18:20

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza zdeklasowali na własnym boisku Orła Prusice 7:1 (3:0). Aż cztery gole zdobył w tym meczu Janusz Gancarczyk, który został tym samym liderem klasyfikacji strzelców IV ligi! Kolejne trzy trafienia dołożyli Mateusz Prusak, Krzysztof Telatyński i Krzysztof Waliś. Honorowe trafienie dla gości zdobył Grzegorz Rajter.

W meczu z Orłem oławianie bardzo szybko pokazali, że chcą go wygrać i że chcą zrobić to pewnie. W 7. minucie w małym zamieszaniu pod bramką Krzysztof Telatyński przewrotką podał do Janusza Gancarczyka, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę obok bezradnego bramkarza. Trzy minuty później z lewej strony pola karnego szarżował Gancarczyk, strzelił, a do sparowanej przez golkipera piłki dopadł Mateusz Prusak, podwyższając na 2:0. W 21. minucie Janusz Gancarczyk zgarnął piłkę po nieudanym wybiciu jednego z obrońców i pięknie huknął z lewej strony boiska z ponad dwudziestu metrów. Piłka wpadła przy samym słupku bramki Buchli, który był bez szans.

Drugą część Moto-Jelcz również zaczął z przytupem. W 47. minucie po indywidualnej akcji lewą stroną boiska Janusz Gancarczyk pewnie pokonał Buchlę i skompletował hat-tricka. Nie minęły nawet dwie minuty, a przeciągnięte dośrodkowanie Mateusza Prusaka trafiło przed pole karne do Krzysztofa Telatyńskiego. Ten bez zastanowienia uderzył z ok. 20 metrów, a piłka trafiła w samo okienko bramki! W 54. minucie Krzysztof Waliś przedarł się przez obronę rywali, znalazł się w sytuacji sam na sam i położył rywala na łopatki, zdobywając gola na 6:0. Oławianom niestety nie udało się zachować czystego konta. W 65. minucie - już przy rzęsistych opadach deszczu - Rajter przelobował wychodzącego do piłki Florczyka i zdobył honorowe trafienie dla Orła. W 71. minucie Krzysztof Telatyński minął obrońcę na prawym skrzydle, dobiegł do linii końcowej i wystawił piłkę Januszowi Gancarczykowi, który bez problemów zdobył swojego czwartego gola, ustalając tym samym wynik spotkania i wychodząc na czoło klasyfikacji strzelców IV ligi wschodniej.

MOTO-JELCZ OŁAWA - ORZEŁ PRUSICE 7:1 (3:0)

BRAMKI: Janusz Gancarczyk 7, 21, 47, 71, Mateusz Prusak 10, Krzysztof Telatyński 49, Krzysztof Waliś 54 - Grzegorz Rajter 65.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 1. Radosław Florczyk - 93. Kamil Dołgan7. Jakub Mańkowski16. Tomasz Watral kapitan94. Marcin Mazur - 5. Jakub Skorłutowski4. Krzysztof Waliś bramka ??ta kartka - 10. Mateusz Prusak bramka (82, 99. Bartłomiej Musiał), 17. Krzysztof Telatyński bramka (75, 21. Kasper Morawski), 18. Mateusz Dobkowski (75, 9. Karol Nikodem) - 15. Janusz Gancarczyk bramkabramkabramkabramka (86, 23. Jakub Kulczycki).

ORZEŁ PRUSICE: 99. Karol Buchla kapitan - 3. Konrad Kątny (28, 11. Łukasz Sakwa), 7. Hubert Miara (61, 20. Grzegorz Wąsek), 9. Grzegorz Rajter, 10. Dawid Molski, 13. Damian Siódmak (7, 8. Maciej Michalak), 14. Paweł Gryz (58, 5. Lucas Rodrigues Monteiro), 16. Krzysztof Ostrowski, 17. Artur Bąk (55, 2. Kamil Błach), 18. Kajetan Łątka, 19. Maciej Głogowski.

Zółta kartka: Waliś (przeszkadzanie we wznowieniu gry).