free counters

Aktualności

Nabierają rozpędu

• autor: Wiktor, 2019-09-14 18:24

Trzeci mecz w Oławie i trzecie domowe zwycięstwo - taki jest bilans początku sezonu w wykonaniu MJO. W meczu z Piastem Nowa Ruda oławianie pokazali się od bardzo dobrej strony i zasłużenie wygrali 3:0, a rywal na pewno do najłatwiejszych nie należał.

MOTO-JELCZ OŁAWA - PIAST NOWA RUDA 3:0 (1:0)
BRAMKI: Jakub Skorupa 33, Krzysztof Telatyński 48, Janusz Gancarczyk 77.

Początek spotkania to wyrównany pojedynek. Pierwsi sytuację do zdobycia gola stworzyli sobie oławianie, ale od razu była to sytuacja stuprocentowa - rzut karny. Po przyjęciu dalekiego podania Janusz Gancarczyk został powalony na linii szesnastki, a sędzia wskazał na 11. metr. Goście twierdzili, że do przewinienia doszło przed polem karnym, ale - choć arbiter za postawę w tym meczu powinien dostać dożywotni zakaz sędziowania - skłaniamy się do tego, że akurat w tej sytuacji podjął dobrą decyzję (faul był bez żadnych wątpliwości, pytanie tylko, czy w polu karnym). Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale niestety jedenastki nie wykorzystał - bramkarz Piasta wyczuł intencje strzelającego, a że strzał nie należał do najpewniejszych, to udało mu się futbolówkę sparować na rzut rożny. Goście bardzo groźną kontrę wyprowadzili po jednej z licznych fatalnych decyzji sędziego. Na połowie przeciwnika ewidentnie faulowany był Marcin Mazur. Sędzia przewinienia nie odgwizdał, a po akcji stwierdził, że niestety sytuacji nie widział. Goście popędzili z kontrą, po której noworudzki napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak futbolówkę przyjął tak fatalnie, że znalazła się w rękach Radosława Florczyka. W 29. minucie oławianie znów mieli świetną sytuację, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka leciała do nieupilnowanego Telatyńskiego, ale przez brak komunikacji zatrzymał ją Gancarczyk, dodatkowo przyjmując ją w ten sposób, że trafiła wprost w ręce bramkarza. Chwilę później prawym skrzydłem szarżował świetnie dziś dysponowany Krzysztof Telatyński. Oławianin wrzucił piłkę w kierunku Lucjana Zielińskiego, ale tego w ostatniej chwili uprzedził obrońca. Po tej akcji rzut rożny egzekwował Janusz Gancarczyk. Po wrzutce pod bramką mocno się zakotłowało, Skorłutowski podał piłkę do Skorupy, a ten z najbliższej odległości pokonał bramkarza! Było 1:0 dla MJO. Jeszcze w 42. minucie strzał z dystansu Walisia o milimetry minął spojenie słupka z poprzeczką, natomiast chwilę później goście zmusili naszego bramkarza do dużego wysiłku. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska z najbliższej odległości główkował Adrian Jezierski, ale Florczyk fenomenalną interwencją uratował Czarno-biało-zielonych przed utratą bramki. Co do pracy sędziego - oprócz wspomnianego już błędu, po którym prawie straciliśmy gola, trzeba również wspomnieć o masie innych, mniej brzemiennych w skutkach pomyłkach, które jednak mocno deprymowało graczy obydwu zespołów. Chociażby sytuacja, w której Tomasz Watral wyciął równo z ziemią prawoskrzydłowego Piasta. Przy tej okazji sędzia bez żadnych wątpliwości powinien pokazać kapitanowi MJO żółtą kartkę, czego oczywiście nie zrobił. Chwilę później skończył pierwszą połowę przed upływem 45 minut...

Drugą połowę podopieczni Jarosława Fliśnika rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 48. minucie po świetnej indywidualnej akcji strzał z 16. metrów oddał Krzysztof Telatyński. Uderzenie nie było zbyt mocne, ale zabójczo precyzyjne - prowadziliśmy 2:0! Od tego momentu oławianie kontrolowali przebieg gry, choć zdarzyło im się kilka słabszych momentów, w których pozwolili gościom na zbyt dużo. Na całe szczęście piłkarze Piasta nie potrafili stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji, a oławianie w 77. minucie wyprowadzili wzorcową kontrę. Lucjan Zieliński zaadresował z lewego skrzydła fantastyczne podanie do Janusza Gancarczyka, który piłkę przyjął ciut za mocno, ale takie przyjęcie również zaskoczyło bramkarza, który odbił ją wprost pod nogi naszego zawodnika, a temu pozostało już wtedy wpakowanie futbolówki do pustej bramki.

Warto również odnotować obecność kilkunastoosobowej grupy kibiców gości, którzy mecz oglądali zza ogrodzenia.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 1. Radosław Florczyk - 93. Kamil Dołgan, 13. Jakub Skorupa bramka, 16. Tomasz Watral kapitan94. Marcin Mazur - 4Krzysztof Waliś5. Jakub Skorłutowski - 10. Mateusz Prusak (69, 8. Marcin Petyniak)17. Krzysztof Telatyński bramka ??ta kartka, 25. Lucjan Zieliński (85, 3. Artur Gancarczyk) - 15. Janusz Gancarczyk bramka (86, 23. Jakub Kulczycki).

PIAST NOWA RUDA: 1. Joao Paulo Bueno Rinco - 5. Adrian Jezierski (76, 2. Deiverson Correia De Assis Lima), 6. Ernest Polak kapitan, 8. Petr Sustek, 9. Artur Osicki, 10. Bartosz Chabrowski ??ta kartka (83, 4. Wiktor Garbicz), 11. Mateusz Poświstajło ??ta kartka, 13. Seweryn Sarkowicz (65, 43. Lukas Soumar), 14. Marcel Schmidt ??ta kartka, 16. Norbert Pierzga (46, 3. Jakub FIlipczak), 17. Krzysztof Mika ??ta kartka.

Żółte kartki: Telatyński (niesportowe zachowanie) - Schmidt (faul), Mika (krytyka orzeczeń sędziego), Poświstajło (faul), Chabrowski (faul).

Sędziował: Mateusz Rozmus (Legnica).

W 12. minucie Janusz Gancarczyk (MJO) nie wykorzystał rzutu karnego (Joao Paulo Bueno RInco obronił).

Mecz rozgrywano bez udziału publiczności.