free counters

Aktualności

Zwycięskie nożyce Lucka

• autor: Wiktor, 2019-08-31 19:24

Bez udziału publiczności i zupełnie bez polotu - tak można byłoby określić dzisiejszy mecz oławskiego Moto-Jelcza z Pogonią Pieszyce, gdyby nie strzał Lucjana Zielińskiego z 45. minuty. Powrót na stadion przy ul. Sportowej wychowanek MJO okrasił przepięknym golem strzelonym "nożycami" z linii pola karnego. Stadiony świata. Dzięki temu trafieniu oławianie wygrali 1:0 i wspięli się w tabeli na 7. pozycję.

W pierwszej połowie oławianie przeważali, ale to goście mogli (i powinni) zdobyć przynajmniej dwa gole z kontry. W 18. minucie, po jednym z kontrataków lewą flanką, piłka trafiła na prawą stronę pola karnego MJO, gdzie znajdował się niepilnowany Jakub Gucwa. Na nasze szczęście zawodnik Pogoni strzelił wysoko ponad bramką. Trzy minuty później Michał Żurawski zagrał do Lucjana Zielińskiego, a ten uderzył wprost w bramkarza. W 24. minucie indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Marcin Mazur. Oławianin minął kilku zawodników i wycofał piłkę do Żurawskiego, który w ostatniej chwili został zablokowany. W odpowiedzi pieszyczanie przeprowadzili kolejną bardzo groźną kontrę - znajdującego się w doskonałej pozycji Sławomira Gorząda w ostatnim momencie przyblokował jeden z naszych defensorów. Gra obydwu zespołów nie wyglądała zbyt dobrze, ale wszystko w 45. minucie osłodził wspomniany już Lucjan Zieliński, który przepięknymi nożycami wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki Krystiana Rzepskiego.

Druga połowa w wykonaniu oławian wyglądała źle. Mieliśmy bardzo dużo luk w obronie, graliśmy bardzo niedokładnie, co spowodowało, że również w ataku nie potrafiliśmy stworzyć poważnego zagrożenia. Goście atakowali, ale byli - na całe szczęście - bardzo nieskuteczni. Dwie najgroźniejsze sytuacje Pogoń stworzyła w 73. i 80 minucie. Najpierw w sytuacji sam na sam z Radosławem Florczykiem znalazł się Gucwa. Nasz bramkarz świetnie skrócił kąt, a dodatkowo napastnik gości oddał bardzo słaby strzał, który golkiper MJO bez większych problemów mógł sparować nogami. W drugiej wspomnianej akcji zawodnik gości znów znalazł się oko w oko z Florczykiem, ale zwlekał na tyle długo, że Jakub Skorupa na spółkę z Marcinem Petyniakiem, wykonując ofiarne wślizgi, wytłumili strzał tak, że Radosław Florczyk z łatwością go wyłapał.

Dzisiejsze zwycięstwo sprawiło, że oławski Moto-Jelcz na koncie ma siedem punktów i zajmuje 7. miejsce w tabeli. Oławianie do lidera, którym po tej kolejce został Sokół Wielka Lipa, tracą trzy oczka. Smutne wieści nadeszły z Bielawy, gdzie nasi bracia ulegli w derbach Lechii Dzierżoniów 0:1.

MOTO-JELCZ OŁAWA - POGOŃ PIESZYCE 1:0 (1:0)
BRAMKA: Lucjan Zieliński 45.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 1. Radosław Florczyk - 8Marcin Petyniak (85, 19. Adrian Gelles), 93. Kamil Dołgan ??ta kartka, 13. Jakub Skorupa ??ta kartka, 94. Marcin Mazur - 21Kasper Morawski  (69, 6. Paweł Skorupa), 5Jakub Skorłutowski - 10Mateusz Prusak (63, 16. Tomasz Watral), 22. Michał Żurawski  (46, 7. Jakub Mańkowski), 25. Lucjan Zieliński bramka kontuzja (46, 99. Bartłomiej Musiał ??ta kartka)15. Janusz Gancarczyk kapitan.

POGOŃ PIESZYCE: 12. Krystian Rzepski - 2. Marek Korzeniowski, 4. Radosław Drążczyk, 5. Dominik Morawski (76, 6. Daniel Kołt), 10. Sławomir Gorząd (86, 69. Adam Wojciechów), 14. Kacper Starościk (46, 3. Michał Najdzik), 20. Sebastian Gorząd (76, 80. Paweł Gulik), 21. Bartosz Rzepski ??ta kartka, 22. Jakub Gucwa, 24. Adrian Jasiński, 26. Paweł Barczyk kapitan (82, 7. Krystian Badyna).

Żółte kartki: J.Skorupa, Dołgan (obaj za opóźnianie gry), B.Musiał (faul) - B.Rzepski (faul).

Sędziował: Rafał Abramowicz (Legnica).

Mecz rozgrywano bez udziału publiczności.