free counters

Aktualności

Wielka odmiana!

• autor: Wiktor, 2019-08-18 13:49

Bardzo dobry mecz, wielkie emocje i zwycięstwo wyszarpane w ostatnich minutach! Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza ograli Polonię Świdnica 2:1 (1:1), a zwycięskiego gola w samej końcówce zdobył pięknym strzałem 17-letni Damian Makowski.

[TABELA]

Ten mecz w ogóle nie przypominał spotkania w Marcinkowicach, oławianie wyszli kompletnie odmienieni - znacznie lepiej zorganizowani i skoncentrowani. Po dzisiejszej wygranej zaryzykujemy stwierdzenie, że czwartkowy pojedynek był tylko falstartem, o którym warto jak najszybciej zapomnieć.

Spotkanie zaczęło się dla nas bardzo, bardzo źle. Już w 2. minucie po nieporozumieniu naszych obrońców w sytuacji sam na sam znalazł się Robert Myrta. Radosław Florczyk nie miał czasu na reakcję i był zmuszony skapitulować już przy pierwszej interwencji. Radość świdniczan nie trwała jednak długo. Dwie minuty później rzut rożny egzekwował Janusz Gancarczyk, a po zamieszaniu w polu karnym piłka odbiła się od pleców Jakuba Skorupy i wpadła do bramki Polonii. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana - obydwa zespoły stworzyły sobie kilka szans, ale żaden nie potrafił ich wykorzystać. W 15. minucie na trybunach pojawiło się 65 kibiców ze Świdnicy, co mocno ożywiło atmosferę na trybunach. Doszło do wielokrotnej wymiany uprzejmości pomiędzy ponad 100-osobową grupą kibiców MJO a przyjezdnymi. Był to pierwszy od ponad czterech lat mecz w Oławie, w którym uczestniczyła zorganizowana grupa kibiców gości.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania kibiców ze Świdnicy rozjuszyła wisząca na sektorze MJO flaga Górnika Wałbrzych, którą dodatkowo pochłonął ogień. Mecz, ze względu na zamieszki na trybunach, został przerwany. Przerwa była jednak dość krótka i zaraz potem spotkanie nabrało solidnego tempa. Obydwa zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Oławianie solidnie zabezpieczali tyły i dodatkowo wyprowadzali całkiem groźne kontry. W 69. minucie piłkę z prawej strony wrzucił w pole karne Mateusz Prusak, a strzał Krzysztofa Walisia na poprzeczkę sparował bramkarz. W 85. minucie na boisku pojawił się 17-letni Damian Makowski, a cztery minuty później młody oławianin otrzymał na lewym skrzydle piłkę od Mateusz Dobkowskiego. Makowski pięknym strzałem z bardzo ostrego kąta oszukał bramkarza i ku ogromnej uciesze kolegów i kibiców zagwarantował Czarno-biało-zielonym trzy punkty!

MOTO-JELCZ OŁAWA - POLONIA ŚWIDNICA 2:1 (1:1)
BRAMKI: Jakub Skorupa 4, Damian Makowski 89 - Robert Myrta 2.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 1. Radosław Florczyk - 8 Marcin Petyniak ??ta kartka (68, 99. Bartłomiej Musiał), 93. Kamil Dołgan, 13Jakub Skorupa bramka ??ta kartka, 3. Marcin Mazur - 4Krzysztof Waliś ??ta kartka, 5. Jakub Skorłutowski - 10. Mateusz Prusak (85, 11. Damian Makowski bramka), 17. Krzysztof Telatyński (78, 21. Kasper Morawski), 18. Mateusz Dobkowski ??ta kartka - 15. Janusz Gancarczyk kapitan (90, 23. Jakub Kulczycki).

POLONIA ŚWIDNICA: 25. Bartłomiej Kot - 3. Patryk Michałek, 4. Sebastian Białasik (46, 16. Daniel Orzechowski), 5. Damian Chajewski (65, 19. Marcos Pauli Baumgarten), 7. Wojciech Sowa kapitan ??ta kartka, 8. Kamil Szczygieł (46, 15. Roland Emeka), 9. Robert Myrta, 10. Wojciech Szuba, 14. Edil de Souza Barros, 22. Sławomir Orzech ??ta kartka, 92. Patryk Paszkowski.

Żółte kartki: Petyniak, Waliś, Dobkowski, J.Skorupa - Sowa, Orzech (wszyscy za faule).

Widzów: 600 (65 ze Świdnicy).

W 55. minucie mecz został przerwany na trzy minuty ze względu na zamieszki na trybunach.