free counters

Aktualności

Ciężko było, ale do przodu!

• autor: Marecki1973, 2019-06-17 17:25

Piłkarze oławskiego "Moto-Jelcza" pokonali u siebie zespół Polonii Środa Śląska 2-1 (0-0). Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków naszego zespołu, brakowało jednak wykończenia. Po 20 minutach meczu śmielej zaatakowali przyjezdni, czego efektem była sytuacja z 26 minuty, kiedy blisko zdobycia gola był znany w Oławie Łukasz Staroń, Radek Florczyk był jednak na posterunku. Nasi piłkarze nie odpuszczali i groźnie atakowali, zmuszając obrońców Polonii do rozpaczliwej obrony. Nie zawsze była to obrona zgodna z przepisami, doliczyliśmy się co najmniej trzech zagrań ręką przez zawodników Polonii na własnym polu karnym (w tym jedna sytuacja, kiedy piłkarz przyjezdnych ewidentnie wybił ręką piłkę zmierzającą do bramki), jednakże sędzia główny spotkania - Pan Tarnowski z Wrocławia nie reagował.

"Ulubieńcem" miejscowej publiki arbiter spotkania został po tym, gdy w 50 minucie postanowił pokazać, że jednak potrafi pokazywać na "wapno". Tyle, że pokazał na nasze "wapno", po zagraniu naszego zawodnika ręką... z dobre 2 metry przed polem karnym. Prezent od sędziego na gola zamienił Łukasz Staroń. Na szczęcie piłkarze MJO nie zamierzali odpuszczać i rzucili się do odrabiania strat. Pięć minut później łapiemy kontakt po golu Pawła Bekieszczuka. Nasi piłkarze nadal wściekle atakowali, zmagając się nie tylko z zawodnikami przyjezdnych, ale także z arbitrem spotkania, który swoimi dziwnymi decyzjami, wcale nie ułatwiał im zadania (np. żółta kartka dla J. Gancarczyka, za to, że... został faulowany!). W 80 minucie trud oławian został nagrodzony, kiedy zwycięską bramkę po bardzo ładnej akcji zdobywa Jakub Kulczycki! Do końca spotkania oławianie kontrolują przebieg spotkania i wynik nie ulega zmianie.

W tym miejscu chcieliśmy jeszcze dopisać komentarz do poziomu sędziowania Pana Tarnowskiego z Wrocławia (jest on sędzią z uprawnieniami do sędziowania spotkań II ligi, i takie też sędziuje), ale postanowiliśmy odpuścić...

Nasi rywale do awansu solidarne powygrywali swoje mecze, przy czym mecz Orła Pawłowice z Mechanikiem Brzezina wywołał niemałe kontrowersje po tym jak sędzia spotkania podyktował kontrowersyjnego karnego, natomiast miejscowym nie uznał dwóch goli (czy słusznie - nie nam to oceniać).

A w środę jedziemy do Brzeziny na mecz na szczycie!

herb Moto-Jelcz Oława Informacje o kadrze Moto-Jelcz Oława

Radosław Florczyk, Kamil Kucharski  zmiana 88" Adrian Gelles, Jakub Skorłutowski, Karol Nikodem, Jakub Mańkowski, Marcin Mazur ??ta kartka, Kamil Dołgan, Adrian Kolano, Paweł Bekieszczuk bramka  zmiana 57" Jakub Kulczycki bramka,  Damian Makowski  zmiana 63" Janusz Gancarczyk ??ta kartka, Michał Żurawski  zmiana 75" Łukasz Anklewicz ??ta kartka