free counters

Aktualności

Czarni zdeklasowani, MJO liderem!

• autor: Wiktor, 2019-05-18 19:20

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza rozbili na własnym boisku Czarnych Jelcz-Laskowice 5:0 (3:0). Liczba zmarnowanych przez podopiecznych Jarosława Fliśnika sytuacji wołała o pomstę do nieba. Oławianie zaprzepaścili kilkanaście najprostszych sytuacji strzeleckich, kilkukrotnie nie trafiając do pustej bramki... Gdyby nie tak beznadziejnie naregulowane celowniki, to zapewne ustanowilibyśmy dzisiaj klubowy rekord strzelonych w jednym meczu bramek. Goście zagrali dziś tak beznadziejnie, że nie mamy wątpliwości, iż trampkarze MJO postawiliby dzisiaj zdecydowanie trudniejsze warunki. I to na pewno nie jest przesada.

Nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich groźnych sytuacji MJO w tym meczu, bo zajęłoby to zapewne kilka stron - opiszemy tylko te bramkowe oraz te (wydawałoby się) stuprocentowe, które zawodnicy Moto-Jelcza jakimś cudem zmarnowali. Pierwszy gol dla MJO padł już w 7. minucie, gdy po dośrodkowaniu Janusza Gancarczyka z rzutu rożnego piłkę głową trącił Krzysztof Telatyński. Sześć minut później Marcin Mazur odebrał piłkę na połowie przeciwnika, oddał ją Telatyńskiemu, który pięknym strzałem z dystansu nie dał szans bramkarzowi. Już chwilę później mogło być 3:0, ale strzał Gancarczyka sparował golkiper gości, który jako jedyny z całego zespołu zasłużył na ocenę dopuszczającą - niczym szczególnym w meczu się nie wykazał, ale to co obronić mógł, to obronił, a przy żadnym z goli nie miał szans na skuteczną interwencję. Pozostali zawodnicy równie dobrze mogli zostać w szatni. W 22. minucie Mateusz Dobkowski z ogromną łatwością zakręcił czwórką obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem i fatalnie spudłował. Osiem minut później po prawej stronie pola karnego ewidentnie sfaulowany został Janusz Gancarczyk - sędzia wskazał na karnego, którego bez problemów wykorzystał Jakub Skorłutowski. W 35. minucie Gancarczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem, ominął go i... nie trafił do pustej bramki. Chwilę potem Prusak z Gancarczykiem znaleźli się z golkiperem w sytuacji 2 na 1. Prusak zagrał do Gancarczyka, który... był na spalonym. Tak czy siak - "Sesu" trafił prosto w Adriana Lipca. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy oko w oko z Lipcem stanął Paweł Bekieszczuk, który strzelił zbyt blisko golkipera, żeby zdobyć kolejną bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się, a jakże, od zmarnowanej setki. W 47. minucie Gancarczyk wyłożył piłkę na 3 metr do Nikodema, który z najbliższej odległości nie trafił do pustej bramki... W 52. minucie Karol Nikodem po raz drugi po przerwie nie trafił do bramki w najprostszej sytuacji. W 60. minucie strzał zewnętrzną częścią stopy Gancarczyka świetnie wybronił Lipiec. "Sesu" dopiął swego dopiero w 68. minucie. Po zagraniu na skrzydło od Marcina Mazura zszedł do środka i mocnym strzałem w krótki róg podwyższył na 4:0. W 80. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kulczycki przepchał obrońcę i nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Było 5:0. Mecz w wykonaniu Czarnych doskonale podsumowuje akcja z końcówki. Jeden z gości niespodziewanie otrzymał piłkę tuż przed polem karnym i znalazł się w sytuacji sam na sam z Florczykiem. Całe szczęście, że napastnik jelczan wyszedł z tej sytuacji cało, bo po przy kopnięciu piłki wywinął orła, a futbolówka ledwo doczłapała się do linii końcowej boiska...

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu i porażce Zachodu Sobóka z Polonią Środa Śląska 0:3 - Moto-Jelcz wrócił na pierwsze miejsce w ligowej tabeli!

MOTO-JELCZ OŁAWA - CZARNI JELCZ-LASKOWICE 5:0 (3:0)
BRAMKI: Krzysztof Telatyński 7, 13, Jakub Skorłutowski 30 (k), Janusz Gancarczyk 68, Jakub Kulczycki 80.

MOTO-JELCZ OŁAWA (4-2-3-1): 12. Radosław Florczyk - 11. Paweł Bekieszczuk, 7. Jakub Mańkowski, 4. Krzysztof Waliś, 16. Marcin Mazur ??ta kartka - 5. Jakub Skorłutowski bramka14. Łukasz Anklewicz kapitan  (78, 8. Adrian Gelles) - 15. Janusz Gancarczyk kapitan bramka 17. Krzysztof Telatyński bramkabramka kontuzja (26, 10. Mateusz Prusak), 18. Mateusz Dobkowski - 9. Karol Nikodem (71, 13. Jakub Kulczycki bramka).

CZARNI JELCZ-LASKOWICE: 1. Adrian Lipiec - 2. Marek Bartosiewicz, 3. Mateusz Fiłon, 5. Bartosz Ursyn-Szantyr (46, 7. Sebastian Zgoda), 8. Patryk Szczebelski (77, 15. Paweł Musiał), 10. Artur Sokal kapitan (46, 17. Mateusz Rolka), 11. Adrian Okoń, 13. Kacper Dumański, 14. Piotr Kucharczyk, 18. Dominik Chruściel, 19. Marek Miniach.

Żółta kartka: Mazur (faul).