free counters

Aktualności

Odjeżdżamy rywalom

• autor: Wiktor, 2019-05-04 19:39

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo i dzięki porażce Polonii Środa Śląska z Mechanikiem Brzezina mają już cztery punkty przewagi nad 3. zespołem (do czwartej ligi awansują dwa zespoły). Oławianie pokonali GKS Kobierzyce 3:1 (1:0) - dwa gole dla MJO zdobył Jakub Skorłutowski (jeden z karnego, drugi z wolnego), a jedno trafienie dołożył Janusz Gancarczyk. Goście - trenowanie przez Sebastiana Sobczaka - odpowiedzieli golem zdobytym w doliczonym czasie gry przez Marcela Jamrozowicza.

Wynik dzisiejszego spotkania mógłby sugerować, że oławianie przeważali i gładko pokonali słabszego rywala, tracąc przypadkowego gola w końcówce. Nic takiego! O ile przy okazji poprzednich spotkań rozgrywanych na stadionie przy ul. Sportowej podopieczni Jarosława Fliśnika mieli tendencję do marnowania masy sytuacji i przegrywania meczów, w których powinni odprawić przeciwnika z workiem bramek, to dziś Czarno-biało-zieloni byli zabójczo skuteczni, a gdyby nie niemoc strzelecka zawodników GKS-u i bardzo dobra postawa Radosława Florczyka - mecz mógłby się potoczyć zgoła odmiennie.

Na początku spotkania goście egzekwowali rzut rożny. Do piłki doskoczył nieupilnowany Michał Ociesa i uderzył w prawy róg bramki Florczyka. Oławski bramkarz popisał się fantastycznym refleksem i wybił piłkę z linii bramkowej. Generalnie na początku znacznie lepiej prezentowali się przyjezdni, a oławianie oprócz strzału Janusza Gancarczyka wprost w bramkarza i dwóch szarż prawym skrzydłem w wykonaniu Krzysztofa Telatyńskiego nic nie zaprezentowali. Coś z niczego udało się piłkarzom MJO stworzyć w 29. minucie. Zespołowy pressing tuż przy polu karnym GKS-u poskutkował tym, że Tomasz Dąbrowski, bramkarz GKS-u uderzył piłką wprost w plecy Janusza Gancarczyka. Oławianin wyprzedził bramkarza w wyścigu po piłkę, a gdy w końcu odwrócił się i ruszył w stronę bramki, od tyłu zaatakował go Rafał Mikła. Piłkarz z Kobierzyc ewidentnie podciął Gancarczyka i nikt na stadionie nie miał wątpliwości - Moto-Jelczowi należał się karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Jakub Skorłutowski, który zmylił bramkarza i mocnym strzałem w prawy róg wyprowadził nas na prowadzenie. Bramka zdobyta przez MJO w żaden sposób nie podcięła skrzydeł kobierzyczanom - goście wciąż spokojnie atakowali. Pod koniec pierwszej połowy egzekwowali serię rzutów rożnych (było ich przynajmniej pięć), ale na całe szczęście po żadnym z nich piłka nie wylądowało w bramce Florczyka, a raz było naprawdę groźnie. W 40. minucie przyjezdnym niespecjalnie wyszedł rzut rożny, ale piłka trafiła na prawe skrzydło, gdzie jeden z piłkarzy GKS-u miał sporo czasu na zaadresowanie dokładnego dośrodkowania. Piłka trafiła na głowę Kostianiuka, który trafił w słupek.

Druga połowa zaczęła się dla nas doskonale. Oławianie przejęli inicjatywę, a po jednej z akcji na 25. metrze sfaulowany został Krzysztof Telatyński. Piłkę ustawił sobie Jakub Skorłutowski, który mocnym, mierzonym strzałem w dalszy róg (w ten, w którym ustawiony był bramkarz!) pokonał Dąbrowskiego. Golkiper zapewne mógł się zachować lepiej, ale strzał był naprawdę przedniej jakości. W 64. minucie strzelec dwóch bramek i ogólnie najlepszy w tym sezonie strzelec MJO opuścił boisko, a oławianie bardzo szybko wznowili grę ze stałego fragmentu gry. Piłkę z 25. metra bardzo mocno uderzył Janusz Gancarczyk, a ta zatrzepotała w siatce. Bramkarz był bez szans. Czy po trzeciej bramce goście się podłamali? Niekoniecznie. GKS wciąż próbował grać piłką i atakować, ale zachowywał się już znacznie bardziej chaotycznie w obronie. W 70. minucie, po jednej z kontr, futbolówka uderzona przez Janusza Gancarczyka uderzyła w słupek, a Karol Nikodem został o milisekundy uprzedzony przy dobitce. Goście próbowali zdobyć przynajmniej gola honorowego, co udało im się w doliczonym czasie gry. Dramatycznie zachowali się obrońcy MJO, którzy kompletnie odpuścili krycie Marcela Jamrozowicza, a ten uderzył z 16. metra w dalszy róg bramki bezradnego Florczyka.

MOTO-JELCZ OŁAWA - GKS KOBIERZYCE 3:1 (1:0)
BRAMKI: Jakub Skorłutowski 29 (k), 54, Janusz Gancarczyk 64 - Marcel Jamrozowicz 90+.

MOTO-JELCZ OŁAWA (4-3-3): 12. Radosław Florczyk - 22. Kamil Dołgan16. Tomasz Watral kapitan13. Jakub Skorupa, 25. Marcin Mazur - 5Jakub Skorłutowski bramkabramka (64, 10. Mateusz Prusak), 17. Krzysztof Telatyński (76, 23. Jakub Kulczycki), 4. Krzysztof Waliś (80, 7. Jakub Mańkowski) - 18. Mateusz Dobkowski (86, 11. Paweł Bekieszczuk), 9. Karol Nikodem (72, 19. Adrian Gelles), 15. Janusz Gancarczyk bramka.

GKS KOBIERZYCE: 23. Tomasz Dąbrowski - 4. Patryk Mazurek, 7. Michał Ociesa, 8. Maciej Zapał, 10. Jakub Wnęk (86, 19. Grzegorz Kozioł), 11. Sławomir Domański kapitan, 13. Maksym Kostianiuk (75, 9. Marcin Nir), 14. Bartosz Mierzwa, 15. Marcel Jamrozowicz bramka (90, 17. Jakub Ociesa), 16. Jacek Jasiński, 18. Rafał Mikła.

Żólte kartki: brak.