free counters

Aktualności

U siebie wciąż bieda

• autor: Wiktor, 2019-04-13 19:31

Oławianie przegrali na własnym boisku z Orłem Pawłowice 1:2 (0:2). To już czwarta domowa porażka MJO w tym sezonie. Pierwsza połowa dzisiejszego meczu to zdecydowanie nie był popis oławian. Choć na samym początku dogodną sytuację do strzelenia gola miał Krzysztof Telatyński, to przyjezdni dość szybko objęli prowadzenie. W 19. minucie krótki rajd środkiem boiska odbył Chrystian Edelbauer, który zdecydował się na strzał spoza pola karnego. Piłka leciała w środek bramki, jednak dość niemrawa interwencja Mateusza Kubasa sprawiła, że znalazła ona drogę do siatki. W 23. minucie piłkę po rzucie rożnym uderzył niepilnowany Cezary Wyglądacz i tym razem nasz bramkarz nie miał najmniejszych szans - było 0:2. Goście byli w pierwszej połowie zespołem znacznie lepszym i prowadzili zasłużenie, choć oławianie kilka razy potrafili się odgryźć. Tuż przed przerwą bardzo blisko szczęścia był Jakub Skorłutowski, który huknął z rzutu wolnego, jednak jego strzał w ostatniej chwili spod poprzeczki wyciągnął bramkarz Orła.

Druga połowa to już kompletna dominacja Moto-Jelcza, podczas której oławianie zmarnowali całą masę sytuacji i tylko siebie mogą winić za to, że tego meczu chociażby nie zremisowali. Już w pierwszej akcji drugiej części gry oławianie powinni dostać rzut karny, jednak sędzia nie dojrzał ewidentnego zagrania ręką jednego z przyjezdnych. Chwilę później kontaktowego gola zdobył Mateusz Prusak, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Krzysztofa Telatyńskiego z prawej strony boiska. Prawie cała druga połowa toczyła się na połowie Orła, a goście ani razu poważnie nie zagrozili bramce Kubasa. Oławianie zmarnowali całą masę sytuacji i niestety nie powiększyli swojej przewagi nad drugim zespołem w tabeli. A była na to doskonała szansa - wyścig o awans do IV ligi po raz kolejny zaczyna przypominać zawody ślimaków - Wiwa przegrała u siebie z Mechanikiem Brzezina 0:2, Pogoń Oleśnica uległa 0:1 Zachodowi Sobótka i to właśnie sobótczanie wskoczyli na pozycję wicelidera tabeli. Nasi dzisiejsi rywale z Wrocławia zbliżyli się do MJO na cztery punkty.

MOTO-JELCZ OŁAWA - ORZEŁ PAWŁOWICE (WROCŁAW) 1:2 (0:2)
BRAMKI: Mateusz Prusak 48 - Chrystian Edelbauer 19, Cezary Wyglądacz 23.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 1. Mateusz Kubas - 9Karol Nikodem (46, 13. Jakub Skorupa), 22Kamil Dołgan, 16Tomasz Watral kapitan, 25Marcin Mazur ??ta kartka - 5. Jakub Skorłutowski ??ta kartka (46, 4. Krzysztof Waliś ??ta kartka), 17. Krzysztof Telatyński (67, 11. Paweł Bekieszczuk), 10. Mateusz Prusak bramka - 15. Janusz Gancarczyk19. Adrian Gelles (58, 23. Jakub Kulczycki), 18. Mateusz Dobkowski (72, 7. Jakub Mańkowski).

Żółte kartki: Mazur, Skorłutowski, Waliś (za faule) - Szymkowiak (niesportowe zachowanie), Bednarek (faul).