free counters

Aktualności

Pierwsze od września zwycięstwo w Oławie

• autor: Wiktor, 2019-03-30 18:44

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza w końcu przerwali fatalną serię niewygranych spotkań na własnym boisku. Po raz pierwszy od 15 września podopieczni Jarosława Fliśnika ograli rywali przy ul. Sportowej i w dodatku wygrali najwyższą w sezonie różnicą bramek. Po golach zdobytych przez: Krzysztofa Telatyńskiego, Jakuba Skorłutowskiego (z karnego), Mateusza Dobkowskiego i Adriana Gellesa.

Oławianie pierwszego gola zdobyli w 23. minucie. Z lewej strony boiska piłkę do Telatyńskiego dograł Marcin Mazur, a zawodnik MJO minął obrońcę i mierzonym strzałem w dalszy róg bramki pokonał bramkarza Energetyka. W 35. minucie prawą stroną boiska przedarł się Janusz Gancarczyk, którego już w polu karnym sfaulował defensor z Siechnic. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr, a karnego na bramkę pewnie zamienił Jakub Skorłutowski. To już drugi rzut karny wywalczony w tej rundzie przez Janusza Gancarczyka i drugi skutecznie zamieniony na gola przez Jakuba Skorłutowskiego - widać znaczną poprawę w skutecznym egzekwowaniu jedenastek przez Czarno-biało-zielonych w stosunku do rundy jesiennej. Trzecia bramka dla naszego zespołu padła po indywidualnej akcji Mateusza Dobkowskiego. "Gwiazda" przejął piłkę jeszcze na własnej połowie, następnie przebiegł z nią dobre czterdzieści metrów i pewnym strzałem posłał ją do siatki.

W 65. minucie Janusz Gancarczyk przerzucił piłkę z lewego skrzydła na prawą stronę pola karnego do znajdującego się tam Krzysztofa Telatyńskiego, który z linii końcowej dośrodkował wprost na głowę Adriana Gellesa, a ten pewnym strzałem z pięciu metrów pokonał bramkarza. Dosłownie chwilę później po indywidualnej akcji Gancarczyka piłka trafiła w słupek. Dokładnie ten sam słupek, zresztą w bardzo podobnej akcji (zejście z lewego skrzydła do środka i strzał prawą nogą), obił w 74. minucie Mateusz Dobkowski. Pomimo kilku dobrych sytuacji do podwyższenia rezultatu w końcówce oławianie mecz zakończyli z tylko czterobramkowym dorobkiem.

Dzięki dzisiejszej wygranej i porażce Pogoni Oleśnica z Mechanikiem Brzezina (2:4), Moto-Jelcz awansował na pozycję wicelidera i traci do lidera z Goszcza jeden punkt.

MOTO-JELCZ OŁAWA - ENERGETYK SIECHNICE 4:0 (3:0)
BRAMKI: Krzysztof Telatyński 23, Jakub Skorłutowski 35 (k), Mateusz Dobkowski 45+, Adrian Gelles 65.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 12. Radosław Florczyk - 9Karol Nikodem, 22Kamil Dołgan, 16Tomasz Watral kapitan (72, 13. Jakub Skorupa), 25. Marcin Mazur - 5Jakub Skorłutowski bramka ??ta kartka (57, 7. Jakub Mańkowski), 17. Krzysztof Telatyński bramka, 10. Mateusz Prusak (72, 11. Paweł Bekieszczuk) - 15. Janusz Gancarczyk, 19. Adrian Gelles bramka (76, 6. Paweł Skorupa), 18. Mateusz Dobkowski bramka.

ENERGETYK SIECHNICE: 1. Grzegorz Czerniejewski - 2. Piotr Krawczyk, 3. Marcin Józefowicz kapitan, 5. Mateusz Czajka, 7. Paweł Szymiczek, 8. Paweł Albert, 15. Sylwester Kleśta ??ta kartka, 18. Maciej Kowalczyk, 19. Andrzej Kosior, 20. Karol Głowacki, 25. Bartłomiej Naściszewski.

Żółte kartki: Skorłutowski (faul) - Kleśta (krytyka orzeczeń sędziego).