free counters

Aktualności

Remis w złym stylu

• autor: Wiktor, 2018-11-04 16:20

Bardzo źle wyglądała gra MJO w zremisowanym dziś 1:1 (1:0) meczu z Widawą Bierutów. Znacznie niżej notowany w ligowej tabeli rywal wcale nie prezentował się gorzej od podopiecznych Jarosława Fliśnika, a kto wie, co by było, gdyby nie świetna postawa Adriana Leśkiewicza pomiędzy słupkami oławskiej bramki.

Pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu goście stworzyli sobie w 22. minucie, kiedy to po kontrze jeden z bierutowskich piłkarzy znalazł się sam na sam z Leśkiewiczem. Golkiper MJO świetnie skrócił kąt i sparował piłkę na róg. W 28. minucie oławianie egzekwowali rzut rożny. Dobrą dochodzącą piłkę zagrał Mateusz Prusak, a Jakub Mańkowski uprzedził ospałego obrońcę i wpakował piłkę do bramki. W 30. minucie Mańkowski mógł zdobyć swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Oławianin odebrał piłkę w środku pola, świetnie zagrał do Nikodema, który jeszcze raz odegrał ją Mańkowskiemu, wystawiając ją równocześnie na 5. metr przed bramką. Niestety - środkowy pomocnik Czarno-biało-zielonych trafił wprost w bramkarza. Jeszcze w 43. minucie prowadzenie mógł podwyższyć Mateusz Prusak, który po błędzie bramkarza znalazł się w doskonałej sytuacji, ale mając przed sobą tylko bramkę strzelił za lekko i umożliwił obrońcy wybicie piłki.

O ile w pierwszej połowie gra MJO nie wyglądała najlepiej, to oławianie i tak przeważali i generalnie byli zespołem lepszym. Po przerwie w szeregach oławskiego Moto-Jelcza zapanował kompletny chaos w każdej formacji, a gra całej linii obronnej wołała o pomstę do nieba. Oławianie co raz oddawali futbolówkę przeciwnikowi, czego piłkarze Widawy z początku nie potrafili wykorzystać. W 60. minucie nad gośćmi zlitował się Kacper Makowski, który w niegroźnej sytuacji postanowił podhaczyć rywala w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wybronił Adrian Leśkiewicz. Niestety - golkiper MJO nie doczekał się pomocy od swoich kolegów, którzy postanowili nie przeszkadzać Magierze w dobitce. Przy niej Leśkiewicz nie miał szans. W 67. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie, jednak w kolejnym pojedynku sam na sam górą był Leśkiewicz. Po szybkim wznowieniu w opałach znaleźli się bierutowianie, bo oko w oko z bramkarzem stanął Krzysztof Telatyński. Bramkarz gości lekko sparował zmierzającą do bramki piłkę, dzięki czemu jeden z jego kolegów zdołał wybić ją przed przekroczeniem linii bramkowej. W 89. minucie goście zmarnowali kolejną doskonałą sytuację, gdy po kontrze jeden z piłkarzy Widawy strzelił wprost w Leśkiewicza. W 90. minucie z boiska po drugiej żółtej kartce wyleciał piłkarz Widawy - Mateusz Fenik. Oławianie w ostatnich sekundach spotkania napierali na bramkę gości, ale nic z tego nie wynikło.

MOTO-JELCZ OŁAWA - WIDAWA BIERUTÓW 1:1 (1:0)
BRAMKI: Jakub Mańkowski 28 - Daniel Magiera 60.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 12. Adrian Leśkiewicz  - 8Kacper Makowski, 14Łukasz Anklewicz kapitan, 6Paweł Skorupa, 2Adrian Kolano - 10Mateusz Prusak (50, 17. Krzysztof Telatyński), 5Jakub Skorłutowski, 7Jakub Mańkowski bramka (66, 4. Krzysztof Waliś ??ta kartka), 3Artur Gancarczyk (50, 18. Mateusz Dobkowski) - 13. Bartłomiej Musiał ??ta kartka, 9. Karol Nikodem ??ta kartka (60, 15. Jakub Kulczycki).

Żółte kartki: Nikodem, Musiał, Waliś (faule) - Magiera (krytyka orzeczeń sędziego), Fenik (dwie, za próbę wymuszenia rzutu karnego i faul), Majchrzak (faul).

Czerwona kartka: Mateusz Fenik (90, Widawa, za dwie żółte).

W 60. minucie Daniel Magiera (Widawa) nie wykorzystał rzutu karnego (Adrian Leśkiewicz obronił).