free counters

Aktualności

Lepsi od lidera

• autor: Wiktor, 2018-10-14 17:54

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza pokonali w derbowym spotkaniu lidera okręgówki - Czarnych Jelcz-Laskowice 1:0 (0:0). Oławianie byli zespołem znacznie lepszym i na zwycięstwo w pełni zasłużyli. Możemy tylko żałować, że gospodarzy spotkał tak niski wymiar kary, bo gdyby jelczanie stracili pięć goli więcej, to wynik byłby znacznie bardziej adekwatny do obrazu gry. Zwycięskiego gola dla naszej drużyny zdobył w 74. minucie po indywidualnej akcji Mateusz Prusak.

Dzisiejszy mecz przebiegał pod całkowite dyktando oławian. W 28. minucie na prawym skrzydle piłkę wyłuskał Paweł Bekieszczuk, podał ją do Krzysztofa Telatyńskiego, który z łatwością ograł trzech obrońców i trafił na koniec w słupek. Chwilę później z dystansu huknął Skorłutowski, ale lot piłki minimalnie zmienił obrońca i tylko dzięki temu jelczanie nie stracili pierwszego gola. W 39. minucie na lewym skrzydle szarżował Dobkowski, po chwili wpadł w pole karne i uderzył w kierunku dalszego słupka bramki, ale futbolówkę sparował Piotr Orłowski. Na minutę przed przerwą z lewego skrzydła świetną piłkę do Gellesa posłał Dobkowski, jednak napastnik MJO nie trafił w futbolówkę mając przed sobą jedynie bramkę. Czarni w pierwszej części gry oddali jeden strzał - z rzutu wolnego, z około trzydziestu metrów - prosto w ręce Adriana Leśkiewicza.

Obraz gry po przerwie niewiele się zmienił, choć ataki podopiecznych Jarosława Fliśnika na początku były znacznie bardziej chaotyczne. W 46. minucie Telatyński został podcięty przez Orłowskiego, a sędzia główny spotkania pokazał na 11. metr. Chorągiewkę do góry podniósł jednak asystent, który uznał, że Telatyński był na spalonym. W 54. minucie lider okręgówki stworzył pierwszą (i ostatnią) groźną sytuację bramkową. Po wrzucie z rzutu wolnego z prawej strony boiska główkował jeden z zawodników Czarnych, jednak czujnie w bramce zachował się Leśkiewicz, parując piłkę na rzut rożny. Był to zarazem drugi (i ostatni) strzał lidera z Jelcza-Laskowic w tym spotkaniu. W 59. minucie piłkę niedaleko bramki Czarnych zebrał Mateusz Dobkowski. Oławianin zdecydował się na strzał zza pola karnego, który był jednak minimalnie niecelny. W 74. minucie nieskuteczną kontrę prawą stroną boiska przeprowadzili zawodnicy Moto-Jelcza. Przy próbie wybicia futbolówkę odzyskał Mateusz Prusak, który wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył w krótki róg bramki Orłowskiego. Zaskoczony bramkarz nie potrafił skutecznie interweniować i prowadziliśmy 1:0! Do końca spotkania oławianie oddali kilka strzałów, natomiast Czarni nie potrafili znaleźć sposobu na zagrożenie naszej bramce.

Piłkarzy dopingowało podczas tego spotkania ok. 100 fanatyków MJO.

CZARNI JELCZ-LASKOWICE - MOTO-JELCZ OŁAWA 0:1 (0:0)
BRAMKA: Mateusz Prusak 74.

MOTO-JELCZ OŁAWA: Adrian Leśkiewicz - Paweł Bekieszczuk (46 Mateusz Prusak bramka), Łukasz Anklewicz kapitan, Tomasz Watral, Adrian Kolano (90 Wiktor Gajdek) - Krzysztof Waliś ??ta kartka (8Jakub Mańkowski), Jakub Skorłutowski ??ta kartka - Karol Nikodem, Krzysztof Telatyński (88 Jakub Skorupa), Mateusz Dobkowski - Adrian Gelles (59 Jakub Kulczycki).

Zółte kartki: Kowalik - Waliś, Skorłutowski (za faule).