free counters

Aktualności

Nerwowe zwycięstwo

• autor: Wiktor, 2018-09-01 22:09

Oławski Moto-Jelcz pokonał na własnym boisku Olimpię Podgaj 1:0 (1:0). Oławianie w pierwszej połowie zagrali całkiem nieźle, co udokumentowali bramką zdobytą przez Bartłomieja Musiała, jednak po przerwie grali bardzo chaotycznie, nieskutecznie i niepewnie, czego na całe szczęście przyjezdni nie wykorzystali.

Oławianie dobrze rozpoczęli spotkanie, bo już w 11. minucie objęli prowadzenie. Z dystansu mocno uderzył Mateusz Prusak, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a najszybciej dopadł do niej Bartłomiej Musiał, który wyprowadził MJO na prowadzenie. W 30. minucie spotkania z dystansu bardzo ładnie uderzył Krzysztof Waliś, ale piłka uderzyła w wewnętrzną część słupka, po czym została wybita przez obrońców. Dwanaście minut później z rzutu wolnego bezpośrednio uderzał Mateusz Prusak, ale świetną interwencją popisał się golkiper Olimpii.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy zaczęło mocno padać, co dość mocno zmieniło obraz gry. W 57. minucie dobrą okazję miał Mateusz Dobkowski, ale jego strzał z linii pola karnego obronił bramkarz. Dziesięć minut później golkiper Olimpii podhaczył ręką Adriana Gellesa i sędzia jak najbardziej słusznie wskazał na 11. metr. Do futbolówki podszedł Łukasz Anklewicz, ale  jego strzał w świetnym stylu wybronił bramkarz. Do końca meczu na boisku panowało sporo chaosu - oławianie mieli bardzo dużo sytuacji, które mogli zamienić na bramkę, ale wykończenie wyglądało dziś fatalnie. Goście natomiast groźnie kontrowali, co wprowadziło w oławskie szeregi sporo nerwowości. Na całe szczęście stojący dziś pomiędzy słupkami oławskiej bramki Piotr Kosecki ani razu nie kapitulował.

MOTO-JELCZ OŁAWA - OLIMPIA PODGAJ 1:0 (1:0)
BRAMKA: Bartłomiej Musiał 11.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 24. Piotr Kosecki - 9Karol Nikodem, 14Łukasz Anklewicz kapitan, 16Tomasz Watral, 21Adrian Kolano - 20Bartłomiej Musiał bramka (61, 15. Maciej Sobota ??ta kartka), 4Krzysztof Waliś ??ta kartka, 5Jakub Skorłutowski (52, 7. Jakub Mańkowski), 3Artur Gancarczyk (52, 18. Mateusz Dobkowski) - 10. Mateusz Prusak (55, 17. Krzysztof Telatyński) - 23Jakub Kulczycki (61, 19. Adrian Gelles).

OLIMPIA PODGAJ: 1. Dawid Woźniak - 4 Sebastian Klajda (75, 7. Mirosław Bąk), 6. Rafał Miazek, 8. Dawid Botuszan, 9. Łukasz Wójcikiewicz, 10. Radosław Grzywniak, 11. Dawid Bąk, 14. Henryk Furman, 18. Daniel Kożuchowski, 22. Maksymilian Gralec, 94. Patryk Kwiatkowski.

Żółte kartki: Waliś, Sobota (obaj za faule).

W 67. minucie Łukasz Anklewicz (MJO) nie wykorzystał rzutu karnego (Dawid Woźniak obronił).