free counters

Aktualności

Zimny prysznic

• autor: Wiktor, 2018-08-18 19:20

Od spotkania na całkiem przyzwoitym poziomie i pierwszej od ponad roku ligowej porażki rozpoczęli zmagania w okręgówce piłkarze oławskiego Moto-Jelcza. Oławianie przegrali z Zachodem Sobótka 1:2 (0:1). Pojedynek był wyrównany, z lekkim wskazaniem na korzyść podopiecznych Jarosława Fliśnika.

Przez pierwsze 40 minut oławianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Już w 3. minucie sędzia mógł i powinien podyktować rzut karny za faul na Mateuszu Dobkowskim. Ta sytuacja była jednak dopiero pierwszym aktem żenującej postawy arbitra w tym spotkaniu. Goście swoją pierwszą groźną sytuację mieli w 27. minucie, ale strzał z dystansu bardzo dobrze wybronił Leśkiewicz. W 42. minucie Mateusz Prusak popędził w stronę będącego przy piłce bramkarza. Golkiper gości kopnął prosto w "Małego" i ten znalazł się na przeciwko pustej bramki - oławianin jakimś cudem nie trafił do siatki... Chwilę później tuż przed polem karnym MJO faulował Jakub Skorupa, a piłkę po strzale z rzutu wolnego świetnie wybronił Adrian Leśkiewicz. Niestety - bramkarz MJO popełnił fatalny błąd przy wykonywanym chwilę później rzucie różnym i przy próbie piąstkowania nie trafił w piłkę, która wpadła do naszej bramki.

Po przerwie bardzo dużo ożywienia do gry oławskiego Moto-Jelcza wniósł Krzysztof Telatyński. W 60. minucie właśnie napastnik MJO wyłożył piłkę Sobocie, który nie dostawił do niej nogi w bardzo dogodnej sytuacji. Sześć minut później Mateusz Dobkowski zakręcił prawym obrońcą Zachodu, wyłożył piłkę Telatyńskiemu, a ten dopełnił formalności i mieliśmy remis. Goście pierwsza groźną akcję w drugiej połowie przeprowadzili w 78. minucie, ale kolejną świetną interwencją popisał się Adrian Leśkiewicz. W 82. minucie spotkania goście wyszli z kontrą. Piłka ze środka pola powędrowała na prawe skrzydło, gdzie na spalonym znajdowało się dwóch zawodników Zachodu. Sędzia liniowy puścił grę, a piłka po zagraniu z prawej strony dotarła do Kukli, który pokonał Leśkiewicza strzałem z bliska. Pomimo wielu prób oławianie nie zdołali już wyrównać. W 83. minucie czerwonymi kartkami za niesportowe zachowanie ukarani zostali dwaj zawodnicy - Marcin Bomba (MJO) i Piotr Użałowicz (Zachód). Obydwoje zaliczyli bardzo udane występy - Bomba na boisku przebywał przez dokładnie pięć minut, a Użałowicz - przez dwanaście. W tej sytuacji spore pretensje do sędziego mogli mieć natomiast zawodnicy Zachodu - o ile czerwona kartka dla Bomby była jak najbardziej słuszna, to ciężko znaleźć powód, dla którego z boiska wyleciał Użałowicz. Cóż - o ile poziom zaciętości i sam poziom sportowy meczu w porównaniu z poprzednim sezonem znacznie się podwyższył, to poziom sędziowania zdecydowanie nie - wciąż stoi na beznadziejnie niskim poziomie.

Zachód to jeden z faworytów do awansu do IV ligi. W szeregach tego zespołu występuje wielu zawodników z trzecioligową, a nawet drugoligową przeszłością. Oczywiście szkoda porażki w pierwszym meczu, bo Moto-Jelcz na pewno nie był zespołem słabszym, ale nie ma się też co załamywać - za tydzień to nadrobimy!

MOTO-JELCZ OŁAWA - ZACHÓD SOBÓTKA 1:2 (0:1)
BRAMKI: Krzysztof Telatyński 66 - Kamil Kukla 44, 82.

MOTO-JELCZ OŁAWA: 1. Adrian Leśkiewicz - 9Karol Nikodem, 14Łukasz Anklewicz kapitan ??ta kartka, 13Jakub Skorupa ??ta kartka (46, 16. Tomasz Watral), 2Wiktor Gajdek - 7Maciej Sobota (61, 6. Bartłomiej Musiał), 4Krzysztof Waliś, 5Jakub Skorłutowski (65, 8. Adrian Gelles), 18Mateusz Dobkowski kontuzja (78, 3. Marcin Bomba czerwona kartka 83) - 10Mateusz Prusak (85, 11. Paweł Bekieszczuk) - 15Jakub Kulczycki (53, 17. Krzysztof Telatyński bramka).

ZACHÓD SOBÓTKA: 12. Dawid Jadczak - 17. Marcin Olejnik (71, 3. Piotr Użałowicz czerwona kartka 83), 16. Michał Rosiak, 4. Michał Czernicki, 19. Piotr Mrowiec, 8. Mateusz Fitas, 9. Patryk Drożyński, 10. Norbert Pierzga, 6. Kamil Kukla bramkabramka, 18. Radosław Iwan, 20. Ernest Balicki ??ta kartka (59, 5. Dawid Pałys).

Żółte kartki: Skorupa (faul), Anklewicz (krytyka orzeczeń sędziego) - Balicki (faul).
Czerwone kartki: Marcin Bomba (83 - za uderzenie przeciwnika) - Piotr Użałowicz (83 - za niesportowe zachowanie).