free counters

Aktualności

Gładkie zwycięstwo

• autor: Wiktor, 2017-11-05 15:07

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza bez najmniejszych problemów rozbili Spartę Wrocław 8:0 (5:0). Oławianie od samego początku dominowali i już w 5. minucie spotkania pierwszego gola dla MJO zdobył Maciej Sobota. Niespełna dwie minuty później piłkę po strzale Bekieszczuka wybronił bramkarz Sparty, ale trafiła ona na 11. metr do Krzysztofa Telatyńskiego, który pięknym strzałem w okienko podwyższył na 2:0. W 23. minucie Mateusz Dobkowski zbyt mocno dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka trafiła do Bekieszczuka, który zagrał na głowę Anklewicza. Stoper MJO strzałem od słupka zdobył trzeciego gola dla oławskiej jedenastki. Dziesięć minut później Telatyński świetnie zagrał do Soboty, który wyłożył piłkę Morawskiemu i było 4:0. W 41. minucie Waliś uderzył z dystansu, piłka odbiła się od nogi obrońcy i zmyliła bramkarza, który wpuścił już piąta bramkę. Dziewięć minut po przerwie Waliś obsłużył dokładnym podaniem Kulczyckiego i Moto-Jelcz miał sześć bramek na koncie. Chwilę później w ogromnym zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Kulczycki i wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości. W 78. minucie spotkania Dobkowski świetnie zagrał do Czerniaka, który wyłożył futbolówkę Żygadle, a ten bez większych problemów pokonał bramkarza Sparty. W 84. minucie w polu karnym powalony został właśnie Mateusz Żygadło, a okazję na skompletowanie hat-tricka zaprzepaścił Jakub Kulczycki, który strzelił niemal w środek bramki i umożliwił bramkarzowi skuteczną interwencję.

Polonia Wrocław zremisowała dziś z Zenitem Międzybórz 1:1 i w związku z tym podopieczni Jarosława Fliśnika zwiększyli przewagę nad 2. zespołem do siedmiu punktów.

BRAMKI: Maciej Sobota 5, Krzysztof Telatyński 7, Łukasz Anklewicz 23, Kasper Morawski 33, Krzysztof Waliś 41, Jakub Kulczycki 54, 57, Mateusz Żygadło 78.

MOTO-JELCZ OŁAWA: Mateusz Kubas - Paweł Bekieszczuk, Jakub Pożarycki, Łukasz Anklewicz kapitan bramka, Kacper Makowski (67 Artur Gancarczyk) - Jakub Mańkowski (67 Jakub Skorłutowski), Krzysztof Waliś bramka - Maciej Sobota bramka (62 Mateusz Żygadło bramka), Kasper Morawski kapitan bramka (62 Wojciech Czerniak), Mateusz Dobkowski - Krzysztof Telatyński bramka (46 Jakub Kulczycki bramkabramka).

Żółte kartki: Lemiecha (faul), K.Zieliński (odkopnięcie piłki po gwizdku), Drogosz (faul).

W 84. minucie Jakub Kulczycki nie wykorzystał rzutu karnego (Marcin Zieliński obronił).