free counters

Aktualności

Oldboje grają 70 minut

• autor: Wiktor, 2017-10-22 13:28

Piłkarze oławskiego Moto-Jelcza pokonali na własnym boisku Orła Marszowice 4:1 (1:1)! Oławianie prowadzenie w tym spotkaniu zdobyli w 27. minucie spotkania, kiedy to Sobota świetnie zagrał do Morawskiego, a ten wyłożył piłkę Telatyńskiemu, który bez problemów pokonał Skrockiego. W 43. minucie piłkę w polu karnym MJO zebrał Jacek Sorbian i pewnym strzałem pokonał Koseckiego. Do sytuacji bramkowej zresztą nie powinno dojść - najpierw sędzia podyktował rzut wolny za bardzo wątpliwe przewinienie Bekieszczuka, a chwilę później Sobota nabił jednego z gości i piłka powędrowała na aut, jednak sędzia podarował piłkę piłkarzom Orła. Właśnie po tym wrzucie z autu padł gol. Do 70. minuty mecz był dość wyrównany, ale... właśnie tyle minut trwa mecz oldbojów. Z boiska zszedł pożegnany gromkimi brawami Piotr Kluzek (który zresztą - oprócz paru niezdarnych upadków - nic w tym meczu nie pokazał), a swój pokaz rozpoczął Mateusz Prusak. W 75. minucie Mateusz Dobkowski wyłożył piłkę "Małemu" i MJO prowadził 2:1. Trzy minuty później Prusak wykorzystał świetną wrzutkę Morawskiego i było 3:1, natomiast w 81. minucie Jacek Skrocki sfaulował w polu karnym Krzysztofa Walisia, a karnego na gola zamienił Kasper Morawski. Wspomnianego bramkarza gości trzeba tez jednak pochwalić, bo w całym meczu bronił bardzo pewnie, a na początku drugiej połowy wygrał pojedynek sam na sam z Dobkowskim i świetnie wybronił strzał Anklewicza.

Oprócz wspomnianego już renegata - Piotra Kluzka - po dokładnym przypatrzeniu się mogliśmy również zauważyć na boisku Waldemara Żelaskę, który zresztą otrzymywał - na przemian z Kluzkiem - regularne pozdrowienia z trybun.

Trenerem zespołu z Marszowic jest były kapitan MJO - Jakub Kalinowski, natomiast przez cały mecz między słupkami bramki Orła stał wychowanek naszego klubu - Jacek Skrocki.

BRAMKI: Krzysztof Telatyński 27, Mateusz Prusak 75, 78, Kasper Morawski 81 (k) - Jacek Sorbian 43.

MOTO-JELCZ OŁAWA: Piotr Kosecki - Paweł Bekieszczuk, Łukasz Anklewicz ??ta kartka, Tomasz Watral, Kacper Makowski (8Artur Gancarczyk) - Jakub Skorłutowski (51 Jakub Mańkowski), Krzysztof Waliś ??ta kartka - Maciej Sobota (57 Mateusz Prusak bramka bramka), Kasper Morawski kapitan bramkaMateusz Dobkowski - Krzysztof Telatyński bramka (61 Jakub Kulczycki).

Żółte kartki: Anklewicz, Waliś - Bochenkiewicz, Bury (wszyscy za faule).